עורך דין עובדים זרים

העסקת עובדים זרים היא נושא מורכב שההתייחסות אליו אמביוולנטית. עובדים זרים נדרשים מצד אחד, אך מצד שני אי אפשר לאשר את הגעתם ללא גבול. זהו גם עניין שמטופל ע"י שני משרדי ממשלה: משרד הפנים האמון על מתן היתרים למעסיקים ואשרות לעובדים ומשרד הכלכלה אשר אמון על תנאי העסקתם. עובד זר חייב לקבל אשרת עבודה לפני שהוא מגיע לישראל, לא ניתן להגיעם לישראל עם אשרת תייר ולהחליפה תוך כדי שהיה בארץ. בשל מורכבות העניין מומלץ מאוד למעסיק להתייעץ עם עורך דין עובדים זרים לגבי הפרוצדורה ומה עליו לעשות. עורך הדין ילווה בכל שלב עד קבלת האשרה וכמובן אם ישנן בעיות המתעוררות בדרך.

מצבים בהם יטפל עורך דין עובדים זרים

מעבר לפרוצדורה הרגילה של קבלת היתר העסקה לעובדים זרים וקבלת אשרת עבודה לגבי עובד מסוים, עורך דין עובדים זרים מטפל ומסייע במגוון בעיות היכולות להתעורר במהלך ההעסקה וכאשר מעוניינים להאריך את שהייתו של העובד הזר בארץ. אשרת עבודה ב1 נותנת אפשרות לשהיה ועבודה של שנה עם אפשרות להאריכה כל פעם עד לתקופה של  5 שנים ושלושה חודשים. במיוחד בתחום הסיעוד עולה פעמים רבות הצורך להמשך עבודה והארכת האשרה. עורך דין עובדים זרים יסייע בהגשת בקשה להארכת שהיית העובד מטעמים הומניטריים. עורך הדין יסייע בכל בעיה המתעוררת תוך כדי העסקת העובד עם הגעתו לארץ, למשל במקרה בו עובד זר הובא למעצר מסיבה כלשהי.

מהם השלבים בהוצאת אשרה לעובד זר?

הגשת בקשה להעסקת עובד זר היא פרטנית. משרד הפנים בוחן כל בקשה בפני עצמה ומחליט גם על פי מכסת העובדים שישנה לאותו תחום. לאחר איתור עובד שאיתו מגיע המעסיק להסכמות לגבי העסקתו, צריך המעסיק להגיש לרשות האוכלוסין בקשה להיתר העסקה עבור אותו עובד, בקשה אליה יצורפו כל פרטיו האישיים של העובד. כבר בשלב זה מומלץ לערב בעניין עורך דין עובדים זרים שיוודא שהבקשה מוגשת כפי שצריך ובצירוף כל המסמכים הנדרשים. המעסיק צריך לציין גם את הפרטים שלו ואת סיבת הבקשה להעסקה. לאחר כל אלה רק ניתנת המלצה מטעם רשות האוכלוסין להעסקת העובד, המלצה עימה ניגשים למשרד הפנים הפונה לקונסוליה הישראלית במדינתו של העובד המדובר והיא מנפיקה לו את אשרת העבודה.

דברים נשמעים מסובכים? אנו במשרד עו"ד הראל נבון מומחים בתחום ונסייע בכל הנדרש בנושא עובדים זרים וגם הגירה ונושאים מנהליים נוספים. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

ערעור על עתירה מנהלית
ערעור על עתירה מנהלית

עתירה מנהלית מוגשת לבית משפט העוסק באופן מיוחד בעניינים אלה: בית המשפט לעניינים מנהליים. בניגוד לתביעה המוגשת כנגד תאגיד או אדם פרטי, עתירה מנהלית מוגשת כנגד גוף ממשלתי או רשות

קרא עוד >>
ביטול גירוש מישראל

כאזרחים ישראלים אנחנו חסינים מסכנת גירוש. חלק מהעניין של 'להיות אזרח' זו הידיעה שכאן זה הבית וגם אם נעשה עבירות חמורות ונרצה מאסר ארוך אף אחד לא יכול להעלות אותנו

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: