Menu
03-977-2800
(24/07)    054-7939378

דיני עבודה

דיני עבודה
  • ליווי וייעוץ שוטף החל מהליך גיוס עובדים, הליכי מיון וקליטה לעבודה, במהלך יחסי העובדה ובסיומם

דיני העבודה מטילים אחריות משפטית רחבה על כל מי שמעסיק עובדים בישראל. אחריות זו חלה על מעסיק כבר בשלבים מוקדמים טרם קבלת המעומד לעבודה וממשיכה לחול במהלך יחסי העבודה ובסיומם. בשנים האחרונות חלה החמרה באכיפת דיני העבודה, ובהתאמה גדל הצורך של המעסיקים בליווי משפטי צמוד שיסייע להם לשמור על הוראות החוק מחד, ולקיים את זכותם לנהל את עסקם כראות עיניהם מאידך. משרדנו יעניק למעסיק את הליווי המשפטי השוטף הנחוץ לו על מנת לצמצם את החשיפה לסיכון בתביעות ובאכיפה ע"י גורמים חיצוניים.

  • בחינה משפטית של חוזי עבודה

חוזה עבודה הינו ייחודי ואינו דומה לחוזים אחרים, ולכן מצריך בחינה משפטית בעלת ידע וניסיון בתחום דיני העבודה. למשרדנו הידע והכלים המקצועיים לבחון עבור הלקוח חוזים מסוג זה.

 

  • ליווי הלקוח בתהליכי שינוי אירגוניים מהפן של דיני עבודה

ארגונים ועסקים רבים עוברים שינויים אירגוניים שונים, כגון הרחבה או צמצום. כחלק מהשינוי האירגוני, יש לקחת בחשבון את עובדי הארגון אשר עלולים להיות מושפעים ישירות מהשינוי. דיני העבודה מעניקים לעובדים אלה זכויות ובמקביל מטילים חובות על החברה במהלך שינויים אלה, עובדה העלולה לחשוף את החברות לתביעות שונות מצידם של העובדים. משרדנו יעניק ליווי וייעוץ משפטי בהיבט של דיני עבודה, עבור כל מי שיש לו חלק ועלול להיות מושפע מהליכים אלה.

 

  • ליווי הלקוח בהליכי פיטורים

הליך פיטורים וסיום העסקה מורכב ממספר שלבים שחובה לקיימם לפי החוק והפסיקה. מעסיקים רבים אינם מודעים לכל הפרטים, ועלולים למצוא את עצמם חשופים לתביעות מצד עובדים ואף לאכיפה חיצונית שתטיל עליהם קנסות מוגדלים. משרדנו יעניק ליווי צמוד ויסייע ללקוח לבצע את הליך הפיטורים על פי חוק, תוך צמצום החשיפה לטענות או תביעות מצד העובדים.

 

  • ייעוץ בנושא תעסוקה שוויונית (העסקת נשים, העסקת אנשים עם מוגבלות)

בשנים האחרונות חלה עליה במודעות לקידום שוויון תעסוקתי בשוק העבודה בישראל. הדבר מתבטא, בין היתר, בחקיקה האוסרת על אפליה תעסוקתית ומטילה אחריות על מעסיקים לתת הזדמנות תעסוקתית שווה וראויה לכלל האוכלוסיות בישראל. משרדנו יעניק ללקוח את הידע הנחוץ לצורך התנהלות נכונה ושוויונית תוך שמירה על הוראות החוק והנחיות הגופים הממשלתיים הרלבנטיים לעניין.

 

  • ליווי הלקוח בהליכים שונים מול משרד העבודה

במקרים מסוימים, מחייבים חוקי העבודה השונים הגשת בקשות וניהול הליכים לקבלת היתרים שונים ממשרד העבודה, כגון היתר לשינוי תנאי העסקה או פיטורי עובדת בהריון לפי חוק עבודת נשים. למשרדנו ניסיון רב בניהול הליכים אלה, ואנו נעניק ללקוח את הסיוע והליווי הצמוד מרגע תחילת ההליך ועד לסיומו בקבלת ההיתר המבוקש.

 

  • ייעוץ ללקוח בנושא הטרדה מינית במקום העבודה

אחת החובות החלות על מעסיק היא החובה למניעת הטרדה מינית במקום העבודה. נושא זה נאכף ונבחן בפסיקה בצורה חמורה, מאחר ולמעסיק ישנה אחריות מוגברת לשמור על סביבת העבודה בטוחה וחפה מהתנהגות העולה כדי הטרדה מינית. התקנות מחייבות מעסיקים לפעול בכמה מישורים על מנת לעמוד בתנאי החוק, ומשרדנו יעניק ללקוחות את הסיוע והייעוץ הנדרש על מנת לעמוד בדרישת החוק ולצמצם ואף למונע את החשיפה לתביעות בנושא זה.

 

  • ייעוץ שוטף למעסיקי עובדים ומומחים זרים מהפן של דיני עבודה

 

לחוקי העבודה השונים בישראל ישנה תחולה טריטוריאלית, והם חלים על כל מי שמעסיק ומועסק בשטח ישראל. משמעות הדבר היא, שכל מי שמועסק בישראל, זכאי לזכויות הסוציאליות הבסיסיות מכוח דיני עבודה (כגון שכר מינימום, חופשה, פיצויים וכו'), ללא קשר למדינת מוצאו או אזרחותו. בנוסף לכך, ישנם חוקים ייחודיים החלים על העסקת זרים, ולרוב הם משתנים בהתאם לענף שבו מועסק העובד הזר בישראל. משרדנו מציע שילוב ייחודי של ידע וניסיון רב, הן בתחום דיני הגירה ודיני הכניסה לישראל, והן בתחום דיני עבודה. הליווי השוטף של משרדנו המשלב את שני התחומים, יסייע למעסיק לשמור על הזכויות השונות המוקנות בחוק לעובדים הזרים, ולהימנע מהשלכות כספיות שעלולות להיווצר עקב הפרתן.

 

  • שליחת ניוזלטר ללקוחות עם עדכונים חשובים בדיני עבודה (חקיקה, פסיקה ועוד)

משפט העבודה הוא דינמי ומתעדכן לעיתים באופן יומי. אחת הדרכים לעמוד בדרישות החוק ולהימנע מתביעות היא להיות מעודכן במצב המשפטי ולפעול על פיו. משרדנו מתעדכן באופן שוטף בחוקים חדשים ובפסקי דין חשובים, ויעניק ללקוחותיו עדכונים שוטפים על בסיס קבוע בתחום יחסי העבודה.

 

  • פרסום מאמרים בנושאים החמים הקשורים ביחסי עבודה

משרדנו מפרסם מאמרים בנושאים החמים בדיני עבודה, לכל מי שעוסק ביחסי עבודה כמעסיק או כעובד.

נגישות
WhatsApp chat

למידע נוסף וייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטיכם וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי